جستجو   :  


دانلود رایگان فایل صوتی زندگینامه بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت


زندگینامه بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس سوم ( بیل گیتس ) در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ در سیاتل مرکزایالت واشنگتن آمریکا پس از دو خواهر بزرگتر از خودش متولد شد. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم (William H. Gates  )وکیل دادگستری و مادرش مری مکس ول (Mary Maxwell Gates  )معلم مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت یونایتد وی اینترنشنال بود. پدر و مادر او هردو از خانواده‌هایی با اصالت و مشهور شهر بودند، پدربزرگ مادری گیتس جی وی مکس ول  J. W. Maxwell رئیس اسبق بانک ملی آمریکا بود. شکوفایی استعداد و آغاز دوران مهم زندگی او از سن ۱۳ سالگی اش شروع شد. جایی که مدرسه ی درجه یکی که در آن تحصیل می کرد تصمیم گرفت تا یک کامپیوترPDP-10  را  که در آن زمان بسیار کمیاب، بزرگ و گران بود برای استفاده‌ی دانش آموزان اجاره کند.

کسی نیست که نام ثروتمندترین مرد دنیا را نشنیده باشد.در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربس بیل گیتس با دارایی خالص ۷۷٫۲ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید. وی نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در رتبه نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت، سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی؛ کارلوس اسلیم جای او را گرفت. سال ۲۰۱۴ پس از ۴ سال که گیتس رتبه دوم را به خود اختصاص می‌داد، در حالی‌که بتازگی از ریاست هیئت مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود، بار دیگر از سوی مجله اقتصادی فوربز به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان انتخاب گردید. در مجموع، ثروت خانواده گیتس بعد از خانواده والتون؛ وارثان شرکت وال‌مارت و فرزندان بنیانگذارش؛ سام والتون، در رتبه دوم قرار دارد.

بیل گیتس در دنیا به‌عنوان بنیان‌گذار تحول در رایانه‌های شخصی مشهور است. نحوه تجارت بیل گیتس به دلیل اینکه قدرت رقابت را از رقیبان سلب کرده، همواره مورد انتقاد بوده‌است و در زمان‌هایی نیز از او به این دلیل شکایت شده‌است. گیتس همواره تلاشهای خیرخواهانه متعددی را نیز تعقیب کرده‌است و در این راستا بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تأسیس کرد.

بیل گیتس یکی از مشهورترین کارآفرینان و مدیران عرصه ی انقلاب رایانه است. ایده ها و روش مدیریت این مرد مورد تحسین بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما آنچه بیل گیتس را به چنین شهرت و ثروتی رسانده جرقه ایست که در دوران جوانی در ذهن وی روشن شد. زندگی جالب بیل گیتس روش ها و خلاقیت هایی در بر دارد که می تواند راهگشای انسان های بلند پروازی باشد که قصد دارند از موقعیت کنونی خود رها شده و به موفقیت های بزرگ دست یابند. زندگی جالب بیل گیتس می تواند الهام بخش شما باشد. به کتاب صوتی زندگینامه بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت گوش بدهید :

تاریخ درج  :  1395/9/26  
تعداد بازدید تا کنون :678

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی